Social Science Academic CounsellingWestern Social Science

2015 Award Winners

Award Ceremony 2015

Anthro student winner


DAN Program winner


DAN Program winner


Economics award winner


History award winner


Award winners

Political Science winners

prize winner

Psychology award winner

Psychology award winner

Sociology award winner

Jacqueline Lacchin - Chancellor's Prize in Social Science Honors Program

Ann Bailey - Chancellor's Prize in Social Science Bachelor Program

**********************************************************************************

Ronen Ackerman - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Carli Agostino - The Robert LaVerne Eagleson Gold Medal History

Rishita Apsani - Honors Scholar's Electives Program UWO Gold Medal Scholar's Electives

Ann Bailey - Three year Major UWO Gold Medal Sociology

Hilary Bates - The Martin W. Westmacott Award Political Science

Emma Bonanno - UWO Gold Medal Sociology

Sean Borshell - The Frances Weir Gold Medal History

Jennifer Como - UWO Gold Medal Anthropology

Caitlin Dunn - S. F. Glass Gold Medal Political Science

Eva Tse Wai Ho - The Bohuslav Kymlicka Gold Medal Management and Organizational Studies

Rachel Hochman - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Yun Hong - UWO Gold Medal Economics

Julia Howett - UWO Gold Medal Geography

Melissa Hughes - UWO Gold Medal Sociology

Jane Hutchison - The W.J. McClelland Award Psychology

Jane Hutchison - UWO Gold Medal Psychology

Nahal Kamkar - The Clark and Mary J. Wright Award Psychology

Brooke Kapala - UWO Gold Medal Anthropology

Jacqueline Lacchin - UWO Gold Medal Sociology

Gregory Lacroix - UWO Gold Medal Economics

Gregory Lacroix - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Bonita Lau - R.B. Liddy Gold Medal Psychology

Tze Yin Lee - Four year Specialization UWO Gold Medal Economics

Amanda Locke - UWO Gold Medal Anthropology

Amanda Locke - UWO Gold Medal Psychology

Lauren Lubchansky - UWO Gold Medal Geography

Deanna Mancini - UWO Gold Medal French

Deanna Mancini - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Surer Mohamed - UWO Gold Medal International Relations

Grant Nuttall - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Danielle Palter - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Jacqueline Rennebohm - The Angela Armitt Gold Medal  

Kristy Robson - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Matthew Roffey - UWO Gold Medal Geography

Daniel  Seidman - Four year Major UWO Gold Medal Psychology

Allison Taylor - UWO Gold Medal Political Science

Allison Taylor - UWO Gold Medal Women's Studies

Victoria Turner - UWO Gold Medal Economics

Taylor Ward - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Melissa Weese - UWO Gold Medal Geography

Dennis Chet Fai Wong - S. F. Glass Gold Medal Economics

Nikita Wong - UWO Gold Medal Psychology

Fan Yang UWO Gold Medal Economics

Xiaochi Yang - The BACS Diamond Jubilee Alumni Gold Medal Management and Organizational Studies

Julia Zanetti - UWO Gold Medal Sociology

Chen Zhang - UWO Gold Medal Management and Organizational Studies

Back to Awards